«Волиньбаскет» – це єдина професійна баскетбольна команда у Волинській області. Сказати, що нею активно цікавляться не лише мешканці Луцька й Волині, а й уся баскетбольна громадськість України, – то нічого не сказати. І це не випадково, адже саме луцький баскетбольний клуб є справжнім пілігримом, що несе культуру своєї гри далеко за межі рідного краю.

За роки свого існування БК «Волиньбаскет» став без зайвого перебільшення авторитетним брендом, провідним трендом та специфічним еталоном баскетбольного стилю. Команда має своє унікальне ігрове обличчя. Обличчя, яке обожнюють і ненавидять, якому допомагають і заздрять, яке впізнають навіть без майок на гравцях.

Що надзвичайно важливо, клуб не обмежується дорослою командою, а також опікується розвитком дитячо-юнацького баскетболу, постійно працює над вихованням власного місцевого баскетбольного покоління. Регулярно в Луцьку проводяться традиційні міжнародні юнацькі турніри, а юні вихованці клубу грають у Всеукраїнській Юнацькій баскетбольній лізі. Також клуб організовує та проводить майстер-класи за участі гравців та тренерів Вищої ліги України, дитячих тренерів з Польщі та США, а це є неабияким стимулом для дітлахів. Причому такі тренінги проводяться не тільки в Луцьку, а й інших містах та містечках Волинської області. Тому такими святковими подіями БК «Волиньбаскет» не тільки популяризує гру, а й підіймає авторитет баскетболу у волинському краї на якісно новий рівень.

Треба справедливо визнати, що близько десятка років засновники клубу працювали на громадських засадах, cамі шукали кошти, зали, організовували змагання. Паралельно налагоджувалась робота з пошуку та підготовки спортивно обдарованих дітей та молоді міста, здійснювалися спроби привернути увагу до баскетболу. І тільки ціною самопожертви, самовідданості та безнадійній залюбленості у баскетбол дружного колективу Сергія Смітюха, команда з року в рік, усупереч обставинам, прогресувала та здобувала трофеї.

Сам же бренд «Волиньбаскет» був створений улітку 2007-го року. Президентом клубу став Василь Столяр. Так-так, Василь Андрійович – саме та людина, яка не тільки відродила на Волині футбол високого ґатунку, а й дала великий поштовх розвитку баскетболу на Волині. З того часу керівництво клубу постійно вдосконалює структуру та матеріально-технічно базу, тому команда невпинно продовжує розвиватися.

У першому своєму сезоні на серйозному щаблі (Перша ліга, 2007-2008 рр.) команда посіла 5-е місце у турнірній таблиці.

Уже наступного ігрового року (сезон-2008/2009) луцький баскетбольний клуб виступав у Дивізіоні «Б» УБЛ (Українська баскетбольна ліга), де в підсумку зайняв 7-у сходинку.

У сезоні-2009/2010 БК «Волиньбаскет» стартував у Вищій лізі України. Проба на міцність показала, що вже тоді лучани були добротним середняком всеукраїнської першості. Результат – 6-те місце – став таким собі трампліном для подальшого «кар’єрного стрибка».

Особливо вдалим був сезон-2010/2011, в якому команда стала срібним призером у Кубку України та посіла ІІ місце у Національному Чемпіонаті з баскетболу, здобувши для області 1 796 рейтингових очок. Тобто у 2011 році вдалося оформити срібний дубль – і це неабиякий здобуток команди, міста та Волинської області в цілому. Варто зауважити, що поступалися першими місцями тоді команда з Луцька тільки іменитим маститим «Черкаським мавпам», які нині впевнено виступають в Суперлізі України.

Тріумф, феєрія, вибух – ці всі епітети нероздільно характеризують гру клубу «Університет-Волиньбаскет» в сезоні 2011-2012 років. Для команди з Волині він завершився чемпіонством, але яким! Напружений перебіг ігор цього сезону, інтрига не те що до останньої гри першості, а до останньої секунди та очікування очного результату між конкурентами…

Та все закінчилася перемогою команди! Таким чином, 2012 рік став сенсаційним у спортивному світі області, адже команда «Університет-Волиньбаскет» здобула ЗОЛОТІ МЕДАЛІ в Національному Чемпіонаті України. Доти жодна волинська команда не могла похизуватись таким результатом.

У фіналі Кубка України БК «Університет-Волиньбаскет» здобула бажані бронзові нагороди. Тож у підсумку команди за сезон-2011/2012 виборола золото та бронзу.

чемпіони

Вагомим досягненням «Волиньбаскету» є здобуття Кубка України в 2013 році. Зважаючи на кадрові втрати у міжсезоння, будь-яка нагорода чемпіонату чи кубка у прогнозах фахівців сприймалася сенсаційно.

І лучани знову вибухнули. Зрозумівши, що у першості на п’єдестал не пробитися, волиняни зосередилися на Кубку України, тим паче, що Фінал Чотирьох довірили проводити в Луцьку.

У півфінальній грі Волиньбаскет» переміг тоді чинного чемпіона регулярного сезону «Муссон». До слова, на шляху до фіналу, окрім чемпіона, луцькі баскетболісти здолали і срібного призера – харківський «Авантаж». Тож підопічні Сергія Смітюха сповна реваншувалися з основними конкурентами чемпіонату в кубкових протистояннях.

Фінал Чотирьох Кубка України вперше в історії області та міста відбувся у травні 2012 року у Луцьку у спорткомплексі Східноєвропейського національного університету. Баскетбольний клуб «Університет-Волиньбаскет» переміг у драматичному матчі БК «Харцизьк». Отож, «Університет-Волиньбаскет» став переможцем Кубка України.

При цьому весь цей час фінансування команди здійснювалось за рахунок коштів мецената Кропиви О. А., який став президентом клубу з грудня 2010 р. Його зусилля стали визначальними у розвитку єдиної волинської професійної баскетбольної команди.

З початком сезону-2013/14 у команді з Волині почалися не найкращі часи. Він став для волинської команди одним із найважчих в історії клубу. Головна баскетбольна команда області у Вищій лізі України дебютувала з новою назвою «Лучеськ-Університет». Олександр Кропива, який останні роки вкладав кошти у «Волиньбаскет», через проблеми в бізнесі змушений був призупинити фінансування. В літньому міжсезонні команда була у підвішеному стані – хлопці майже не тренувалися, ба навіть зборів не було. І лише за лічені тижні до старту Вищої ліги команда змогла знайти кошти, щоб врятуватись і заявитись на чемпіонат. За підсумками сезону «Лучеськ-Університет» під керівництвом тренерського тандему Смітюх-Чайковський потрапив до Фіналу Восьми, що за тих обставин було великим досягненням.

Сезон 2014-2015 років починався, на жаль, як логічне продовження минулого «періоду балансування на межі між смертю та життям». Щоправда, клубу було повернуто історично виправдану назву – «Волиньбаскет». Клуб майже повністю оновив, а точніше – омолодив склад, ставши однією з наймолодших команд Вищої ліги України. На щастя, ще перед зимовим міжсезонням клуб під своє покровительство взяв Ігор Єремеєв, і команда стала йменуватися «Волиньбаскет-WOG-Університет». Разом із тим, до гравців та тренерів повернулася впевненість у завтрашньому дні, тому кінцівку першості клуб дограв значно потужніше . Однак наверстати втрачене не вдалося, й команда посіла 5-е місце, не дотягнувши до Фіналу Чотирьох.

Команда

Структура та заслуги команди дозволили Федерації Баскетболу України запросити у цьому сезоні БК «Волиньбаскет» у найвищий дивізіон – Чемпіонат Суперліги. Поява команди з Луцька у низці елітних команд України безперечно стала знаковою для нашої області.

В сезоні 2015-2016 рр. команда «Волиньбаскет-WOG»  приймає участь в Чемпіонаті Суперліги Фаворит Спорт. Всі зусилля спрямовані на те, щоб команда змогла гідно виступити в дебютному для себе сезоні.

 

Спонсори та партнери