Суперліга є, а грати де?

12 вересня для волинського баскетболу був особливий день – саме в понеділок мало остаточно прояснитися питання не лише участі команди у найсильнішому дивізіоні країні, а й існування загалом. Аби поспілкуватися на цю тему зі ЗМІ, керівництво й тренерський штаб провели прес-конференцію.

Так, про всі передсезонні перипетії й митарства розповідали президент ГО «БК «Волиньбаскет» Сергій Смітюх, головний тренер Дмитро Чайковський та асистент головного тренера лучан (і наставник збірної України3х3 U-18) Володимир Журжій. Про це інформує ВАР.

Представники клубу особливу увагу сфокусували на тому, що оплатити заявку на сезон та підтвердити участь у суперлізі вдалося тільки завдяки активному особистому сприянню  Володимира Гунчика. Саме голові облдержадміністрації вдалося привернути увагу як до основної команди, так і до дитячої.  Тому розвиток волинського баскетболу умовно було поділено на дві частини.

 

  • Дякуємо Володимиру Петровичу Гунчику, який серйозно взявся нам допомагати, – зазначив Сергій Смітюх. – Постійно контактував із президентом Федерації баскетболу України  Михайлом Бродським. Також висловлюємо подяку Миколі Романюку, з яким вдалося знайти спільну мову в баскетбольному питанні. Тож у прийдешньому сезоні БК «Волиньбаскет» знову в Суперлізі Парі Матч.

 

Стосовно складу, то із втрат можна остаточно озвучувати  тільки перехід Миколи Полюляка. Минулосезонний лідер лучан став гравцем «Черкаських мавп». Однак вся перспективна молодь в обоймі, тому ростер волинян зберігся на 80%.

 

  • Від себе особисто хочу привітати всю баскетбольну громадськість Волині з новим сезоном суперліги, – продовжив Дмитро Чайковський. – Так, буде нелегко, проте на фоні сильних суперників ми й самі будемо підніматисвій рівень. Форму підтримували в Києві на Кубку Корбана, а зараз більш скрупульозно займемося селекцією. Звісно, перевагу надаватимемо українським гравцям.

 

Підтримав наставника і Володимир Журжій: “Приєднуюсь до вітань. Цього року буде набагато сильніший чемпіонат, адже дві суперліги об’єдналися в одну. Будемо намагатися порадувати вболівальників”.

 

Але, як з’ясувалося, заявка та підтвердження участі – то лише вершина айсберга проблеми. У баскетболістів з року в рік постає одна й те ж питання – відсутність залу та тренерський дефіцит.

 

«Це ж як вчитися плавати без води», – так про дитячий баскетбол на Волині висловився Сергій Смітюх. Адже саме трійка Чайковський-Смітюх-Журжій– це весь тренерський штаб, який працює одночасно з дорослими та юнаками.

 

  • Нема залу. У шкільних можна тренувати тільки до певного віку, – провадив далі президент ГО «БК «Волиньбаскет». – Залів усього два: обласна ДЮСШ (де директор категорично не хоче бачити баскетболу) та університетський спорткомплекс (який не має до спортшколи ніякого стосунку). На щастя, є гарна співпраця з керівництвом військового ліцею. І результат не змусив себе довго чекати – маємо два роки поспіль чемпіонів України з баскетболу 3х3.

 

В обласній ДЮСШ, на  глибоке переконання клубу, вигадують причини аби не дозволяти встановити сучасні конструкції. Старі ж родом із 1970-их, однак трудовий колектив чомусь проти нових. І якщо їх таки не дозволять встановити, то є небезпека, що «Волиньбаскету» доведеться грати домашні матчі Суперліги Парі Матч не в Луцьку.

 

Тож, не все так просто. Через надумані причини команда, а головне – вболівальники, можуть залишитись без домашньої арени. Але сподіваємося на позитивне вирішення, бо навіщо така суперліга, навіщо такі зусилля, які видовище пройде повз луцького шанувальника баскетболу.

12669686_958589844221150_8748024033975401453_n

Спонсори та партнери