«Волиньбаскет»: за півкроку до Суперліги

BasketВже восени луцький баскетбольний клуб «Волиньбаскет-WOG-Університет» може піднятися в класі і виступати в елітному вітчизняному дивізіоні. Українська Суперліга втратила багато команд за останні два сезони, тому керівництво баскетбольної організації пропонує ці місце зайняти найкращим командам Вищої ліги. Так, «Волиньбаскет» отримав офіційне запрошення виступати у Суперлізі.

«Ми довго до цього йшли. З 2007-го року буквально кожен сезон ми мріяли грати у найвищому дивізіоні. Ми постійно розвивалися як структура, гравці розвивали свою майстерність, тренерський штаб удосконалював методики, за якими тренується команда. Та ми не мали достатньої фінансової підтримки, щоб перейти в Суперлігу. Цього року нас офіційно запросили і нас там чекають. Тренерський штаб не здивувався такій пропозиції, ми обговорили її і вирішили, що команда готова виступати в Суперлізі», – розповідає головний тренер лучан Дмитро Чайковський.

Зі слів тренера, єдине, що зараз відділяє його команду від баскетбольної еліти – це відсутність нормального залу для ігор і тренувань.

У Волинській області є один нормальний зал, де можна проводити суперлігові матчі. Він знаходиться в обласній ДЮСШ.

«Ми занепокоєні, що за місяць ситуація не змінилася. До старту сезону ще є час, але хотілося б підійти до сезону в хорошій готовності», – пояснює Чайковський.

До речі, в ОДЮСШ є відділення жіночого баскетболу, але вже чотири роки дівчата грають на майданчику з неправильно розміткою і зі застарілими конструкціями 70-х років.

«Розмітка в баскетболі помінялася чотири роки тому. Я не розумію, як дівчата можуть виступати в такому залі. Ми готові допомогти нанести правильну розмітку. Також ми дамо дві власні конструкції в зал», – каже тренер.

Зазначимо, в обласній ДЮСШ вже виступає суперлігова жіноча команда з волейболу «Континіум-Волинь-Університет». Та український спорт знає безліч прикладів, коли один зал ділять дві команди з різних видів спорту.

«У Южному грають чоловіча баскетбольна команда «Хімік» і жіноча волейбольна теж «Хімік». Обидві команди ставали чемпіонами України. Вони прекрасно вживаються в одному залі, і крім них там ще грають юнацькі команди. У Львові волейбольний «Барком» та баскетбольна «Політехніка» теж безпроблемно співіснують. У Запоріжжі грали і баскетбол, і волейбол, і гандбол. «Волиньбаскету» потрібно максимум п’ять тренувань на тиждень. Ми не заперечуємо, якщо це буде мертвий час, тобто посередині дня. Та навіть у цьому директор спортшколи, а за сумісництвом головний тренер луцьких волейболісток, Богуслав Галицький не йде нам на зустріч», – розповідає Дмитро Йосипович.

Волинські баскетболісти багато років створюють позитивний імідж області. Армія вболівальників команди налічує тисячі людей. І лише завдяки телетрансляціям та репортажам в друкованих ЗМІ вони можуть стежити за виступами улюбленої команди, адже університецький зал, де виступає «Волиньбаскет», вміщує лише сотню глядачів.

«У 2012 році ми принесли більше 3000 залікових очок для Волині, тоді ми виграли чемпіонство і стали третіми в кубковому розіграші. За це ми отримали з державного бюджету аж 10 тисяч гривень. Цього вистачає лише на один виїзд. А так команда виживає за рахунок власного ентузіазму, відданої гри хлопців і підтримки наших партнерів. У нинішньому складі «Волиньбаскета» грає дуже багато місцевих хлопців. На їхні ігри будуть приходити їхні друзі і рідні. Дайте їм шанс дебютувати в Суперлізі і грати в нормальному залі. Ми маємо можливість грати у найвищому ешелоні, і цей шанс ми не маємо право упустити», – підсумовує Чайковський.

Attachment

Basket

Спонсори та партнери